Men's Super 6s


2015-16

Men's Super 6s Semi-Finals

Sevenoaks 3 (1)
Chris Barker 20 (FG)
George Torry 22 (PC)
Duncan Parnis 24 (FG)

East Grinstead 6 (2)
Rob Schilling 8 (FG)
David Condon 17 37 (FG, FG)
Ben Allberry 26 (FG)
Ross Stott 29 (FG)
Simon Faulkner 31 (PC)

For a full match report please click here.

Canterbury 9 (4)
Ivo Moreira 2 (FG)
Harry Jawanda 5, 19 (FG, FG)
Kwan Browne 15, 25, 37 (PC, PC, PC)
Ross Gilham-Jones 23 (FG)
Wei Adams 23, 35 (FG, FG)

Reading 6 (0)
Dan Shingles 22 (FG)
Tom Carson 29 (FG)
Simon Mantell 36, 39 (PC, FG)
Andy Watts 39, 40 (FG, FG)

For a full match report click here

Men's Super 6s Final

East Grinstead 5 (2)
Simon Faulkner 4 (PC)
Ross Stott 16 (FG)
David Condon 26, 32 (FG, FG)
Josh Coniglio 31 (FG)

Canterbury 1 (1)
Liam Foster 7 (FG)

for a full match report click here.

The 2015-16 Men's Indoor Super 6s divisions, teams, schedules and venues can be found below.

Super 6s Regulations 2015/16

Super 6s Team Accommodation Options

Super 6s Guest Player Registation Form

Men's Premier Division

Dates: Week 1 - 12 & 13 December 2015, Week 2 - 9 & 10 January 2016
Venue: Arena Leisure Village, Kettering
Teams: Beeston, Bowdon, Canterbury, East Grinstead, Holcombe, Loughboroigh Students, Reading, Sevenoaks, Wimbledon
Schedule: Click HERE to download the schedule
Results & Table:
Click HERE to view the results & table

Men's Division One

Dates: Week 1 - 9 & 10 January 2016, Week 2 - 16 & 17 January 2016
Venue: University of West England
Teams: Brooklands MU, Cannock, Doncaster, Old Loughtonians, Sheffield Hallam, Southgate, Surbiton, Team Bath Buccaneers, West Herts
Schedule: Click HERE to download the schedule
Results & Table:
Click HERE to view the results & table

Men's Division Two North

Dates: 9 & 10 January
Venue: Oaklands, St Albans
Teams: Barford Tigers, Bournville, Harleston Magpies, Lichfield, St Albans
Schedule: Click HERE to download the schedule
Results & Table: Click HERE to view the results & table

Men's Division Two South

Dates: 9 & 10 January
Venue: Fleming Park, Eastleigh
Teams: Fareham, Indian Gymkhana, Cheltenham, Ashmoor, Ashford (Middx), Teddington.
Schedule: Click HERE to download the schedule
Results & Table: Click HERE to view the results & table

Men's Division Two

Dates: 23 & 24 January
Venue: University of West England
Teams: Ashmoor, Bournville, Cheltenham, Fareham, Harleston Magpies, St Albans
Schedule: CLICK HERE
Results & Table: TBC

Site by nemisys

Newsletter Sign Up

Register to receive the latest news straight to your inbox. There are different newsletters to suit all your hockey needs, each containing exciting and exclusive features.

Website delivered in partnership with tappetyclick