Futures Cup Selection 2017 Under 15 Boys

FC WC BANNER


Congratulations to the following players who have been selected to play at Futures Cup 2017.

If you are a non-travelling reserve you should still register but will not be required to attend unless specifically contacted and informed by England Hockey.

If you have been selected for Futures Cup 2017, please click here for further details and instructions.

Once you have received an invitation to register, please use the guide below if you need support. 

If you attended Performance Centre activity in 2017 but have not been selected, please click here.

Mercia Lynx U15 BOYS

 

Name

Performance Centre

1

Kit Bellman

Weybridge

2

Barney Bithell

Birmingham

3

Ed Carter Keall

Reading

4

Finn Cooper

Weybridge

5

Ben Ferguson

Reading

6

Tom Ferris

Reading

7

Josh Grigg (GK)

Weybridge

8

Mackenzie Heath (GK)

Birmingham

9

Adam Hewitt

South Midlands

10

Finn Hurst

Weybridge

11

Rhodri Lewis

Reading

12

James Palmer

South Midlands

13

Noah Plouman

Birmingham

14

Callum Smith

Weybridge

15

Conor Tierney

Reading

16

Beno Wiltshire

South Midlands

17

Henry Wright

Weybridge

18

Louis Wright

Weybridge

Non-travelling Reserves

 

Sam Dew

Birmingham

Freddie Quelch

South Midlands


Pennine Pumas U15 BOYS

 

Name

Performance Centre

1

Jude Chapman

Nottingham

2

Joe Craig

Manchester

3

Alex Findlater (GK)

Leeds

4

Matthew Godley

Nottingham

5

Angus Graham

Nottingham

6

Joe Harland

Fylde

7

Nikash Henshaw

Manchester

8

Charlie John-Jones

Manchester

9

Tom Lewis (GK)

Manchester

10

Oliver Manson

Leeds

11

Tom Moorhouse

Nottingham

12

Thomas Nash

Leeds

13

Mackenzie Newton

Nottingham

14

Stelios Piperakis

Manchester

15

Ben Robinson

Manchester

16

Xavier Teyletche

Nottingham

17

James Vallely

Manchester

18

Alfie Weaver

Leeds

Non-travelling Reserves

 

Nathaniel Khan

Manchester

Tayyab Rehman

Leeds


Saxon Tigers U15 BOYS

 

Name

Performance Centre

1

AJ Ashaye

Northwood

2

Daniel Cox

Northwood

3

Max Garner

Northwood

4

Oliver Hassall

Northwood

5

Dylan Holland

North Downs

6

Joshua Izzard

Tonbridge

7

Oliver Juszt (GK)

Bury

8

Hayden Macaulay

Bury

9

Joseph Mari

Northwood

10

Billy Palmer (GK)

Tonbridge

11

Jake Phillips

North Downs

12

Steven Rich

North Downs

13

Louis Ridge

Tonbridge

14

Alex Thomson

North Downs

15

Jamie Tritton

Tonbridge

16

Seb Walton

North Downs

17

Joshua Webb

Bury

18

Olly Weston

Tonbridge

Non-travelling Reserves

 

Will Mead

Tonbridge

Connor Webb

Bury


Wessex Leopards U15 BOYS

 

Name

Performance Centre

1

Hobie Ambrose

Haselmere

2

David Aspray

Bristol

3

Harry Croft-Baker

Southampton

4

Adam Gower

Southampton

5

Alex Harmes

Haslemere

6

Ferg Jackson

Southampton

7

Sam Mackenzie

Southampton

8

George Nicholls

Bristol

9

Nick Nurse

Southampton

10

Emlyn Oxenham (GK)

Taunton

11

Jacob Payton

Bristol

12

Rory Penrose

Southampton

13

Sam Porter

Bristol

14

Will Prentice

Bristol

15

Marc Purves

Haslemere

16

Ellis Robson

Bristol

17

Oliver Smart (GK)

Bristol

18

Thomas Smith

Southampton

Non-travelling Reserves

 

Conner Chambers

Haslemere

Sam Wansborough

Taunton