Futures Cup Selection 2019 Under 15 Boys

Futures Cup
Congratulations to the following players who have been selected to play at Futures Cup 2019.

If you are a non-travelling reserve you should still register but will not be required to attend unless specifically contacted and informed by England Hockey.

If you have been selected for Futures Cup 2019, please click here for further details and instructions.

Once you have received an invitation to register, please use the guide below if you need support. 


If you attended Performance Centre activity in 2019 but have not been selected, please click here.

Mercia Lynx U15 BOYS

 

Name

Performance Centre

 

Isaac Bridge

South Midlands

 

James Cake

Weybridge

 

James Coles

Reading

 

Liam Daddo-Langlois

West Midlands

 

Tom Fox

Weybridge

 

Callum Hawkins

West Midlands

 

Henry Jones

West Midlands

 

Harry Markham

Reading

 

William Owens

Weybridge

 

Dylan Parry

Weybridge

 

Theo Pawsey-Persaud

Weybridge

 

Hugh Phillips-Bland (GK)

West Midlands

 

Freddie Pollard

Reading

 

Satvir Sahota

South Midlands

 

Harrison Scott

Reading

 

Connor Sign

South Midlands

 

Jonathan Sturch-Hibbitt

Weybridge

 

Harry Tufts (GK)

Weybridge

Non-travelling Reserves

 

Callum Wolvers

West Midlands

Theo Wood

Weybridge



Pennine Pumas U15 BOYS

 

Name

Performance Centre

 

Archie Benton

Manchester

 

Hari Bhogal

Yorks

 

Marshall Buchanan

Durham

 

James Burley

Yorks

 

Adam Carter

East Midlands

 

Luis Cuttle

Manchester

 

Alex Erlam (GK)

Manchester

 

George Fletcher

East Midlands

 

Archie Fisher

Manchester

 

Rory Hobbs

Fylde

 

Fred Jackson

East Midlands

 

Joe Sookias

East Midlands

 

Harry Stone

East Midlands

 

Fabio Stubbs

Fylde

 

Patrick Tenner

Manchester

 

Max Turner (GK)

Fylde

 

Will Tyson

Yorks

 

Seb Yates

Manchester

Non-travelling Reserves

 

Sam Cossey

East Midlands

Toby Gladwin

Fylde



Saxon Tigers U15 BOYS

 

Name

Performance Centre

 

Josh Barrott

Caterham

 

Ed Brice

Bury

 

Joe Cotton

Caterham

 

Finlay Dennis

Caterham

 

Harvey Edwards

Northwood

 

Sami Englefield

Tonbridge

 

Walter Forsey

Bury

 

Toby Gayler

Northwood

 

Luca Gomez (GK)

Caterham

 

Dan Hamilton

Caterham

 

Luke Holland

Caterham

 

Andrew Inskip (GK)

Bury

 

Sam Parkes

Caterham

 

George Schooley

Tonbridge

 

Liam Sillis

Bury

 

Josh Tikare

Caterham

 

Finley Webster

Tonbridge

 

Charlie Williams

Caterham

Non-travelling Reserves

 

Charlie Brooks

Tonbridge

Nathan Gladman

Northwood



Wessex Leopards U15 BOYS

 

Name

Performance Centre

 

Billy Bedwell

Bristol

 

Caspar Beyer

Guildford

 

Will DiBiase

Guildford

 

Jacob Edwards

Bristol

 

Ben Gaze (GK)

Guildford

 

Joseph Gough (GK)

Bristol

 

Oliver King

Bristol

 

Nic Lamming

Guildford

 

Oli Lander

Southampton

 

William Petter

Guildford

 

Jacob Pengelly

Taunton

 

Sammy Pratt

Taunton

 

Ollie Rundle

Taunton

 

Nick Schubach

Bristol

 

Oakley Sparshott-Thompson

Southampton

 

Edward Stevens

Bristol

 

Jack Thomas

Guildford

 

Jack Webb

Bristol

Non-travelling Reserves

 

Alessio Di Bon

Guildford

Jack Hobkirk

Southampton