Futures Cup Selection 2017 Under 17 Girls

FC WC BANNER

Congratulations to the following players who have been selected to play at Futures Cup 2017.

If you are a non-travelling reserve you should still register but will not be required to attend unless specifically contacted and informed by England Hockey.

If you have been selected for Futures Cup 2017, please click here for further details and instructions.

Once you have received an invitation to register, please use the guide below if you need support. 

If you attended Performance Centre activity in 2017 but have not been selected, please click here.


Mercia Lynx U17 GIRLS

 

Name

Performance Centre

1

Kitty Baccanello

Weybridge

2

Darcy Bourne

Weybridge

3

Issy Carey

Weybridge

4

Enya Collier

Birmingham

5

Annabelle Denly

Reading

6

Abbie Dixon

Reading

7

Gabriella Dyer

Reading

8

Erin Franklin (GK)

Birmingham

9

Esme Gibson

South Midlands

10

Millie Giglio

Weybridge

11

Rowena Hearn

Reading

12

Lorna Mackenzie

Birmingham

13

Sasha Reed

Weybridge

14

Alice Rolfe

Reading

15

Kimberley Sheldon

Birmingham

16

Sally Sime

Weybridge

17

Lynn Vanderstichele

Weybridge

18

Mila Welch (GK)

Reading

Non-travelling Reserves

 

Freya Gladstone

Weybridge

Olivia Lee-Smith

Reading


Pennine Pumas U17 GIRLS

 

Name

Performance Centre

1

Nina Apoola

Nottingham

2

Annabel Bennett

Leeds

3

Freya Duchars

Fylde

4

Georgia Foxton

Fylde

5

Rachel Greenwood

Fylde

6

Imogen Hatton

Nottingham

7

Hannah Lewthwaite (GK)

Fylde

8

Mollie Mason

Fylde

9

Jenny Park

Manchester

10

Emilia Proctor

Leeds

11

Madeline Scullion

Fylde

12

Fenella Scutt

Nottingham

13

Abi Speight

Nottingham

14

Sarah Spooner

Nottingham

15

Natalie Stevens (GK)

Manchester

16

Charlotte Triggs

Nottingham

17

Lucy Williams

Leeds

18

Maddie Wray

Nottingham

Non-travelling Reserves

 

Rafaela Brandao-Lee

Leeds

Georgina Maplethorpe

Nottingham


Saxon Tigers U17 GIRLS

 

Name

Performance Centre

1

Amelia Baron

Tonbridge

2

Tabby Billingham

Bury

3

Izzie Childs

Tonbridge

4

Georgia Davies

Bury

5

Amelia Harvey

Northwood

6

Jordan Homann

Northwood

7

Martha Lawrence

Bury

8

Alexandra Malzer

North Downs

9

Kayley Morris  (GK)

Bury

10

Jemma Murphy

North Downs

11

Renee Ojiku

Tonbridge

12

Zoe Ramsay

Northwood

13

Molly Redgrove

Bury

14

Zara Rose (GK)

Northwood

15

Caroline Spence

Northwood

16

Charlotte Summers

Bury

17

Lauren Workman

Tonbridge

18

Rose Winter

Bury

Non-travelling Reserves

 

Gee Humphreys

North Downs

Ellie Rattu

Northwood


Wessex Leopards U17 GIRLS

 

Name

Performance Centre

1

Zoe Allchurch

Haslemere

2

Millie Atwell

Taunton

3

Louisa Bell

Bristol

4

Robyn Bentley

Haslemere

5

Hannah Birchall

Haslemere

6

Autumn Brown

Haslemere

7

Coca Hall

Haslemere

8

Olivia Hamilton

Taunton

9

Sophie Hamilton

Taunton

10

Imogen Lea

Southampton

11

Emma Manton

Taunton

12

Vicki McCabe

Taunton

13

Izzy Petter

Haslemere

14

Millie Regan (GK)

Haslemere

15

Fifi Robinson

Haslemere

16

Jess  Thomas

Bristol

17

Olivia Wilde

Haslemere

18

Jemma Woods (GK)

Haslemere

Non-travelling Reserves

 

Lucie Bishop

 Haslemere

 

Anna Gabitass

 Taunton